HABER.ORG ..::.. Haberin Merkezi

Facebook, Snapchat’i tahtından indirmek için “Hikayeler” hizmetini devreye sokuyor

Facebook, Snapchat’i tahtından indirmek için “Hikayeler” hizmetini devreye sokuyor
Bu haber 26 Ocak 2017 - 18:48 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.

Özellikle gençlerin oldukça aktif şekilde kullandıkları Snapchat’te yer alan “Hikayeler” ve çıkartmalar gibi temel özellikleri Instagram’a getirerek dikkatleri üzerine çeken Facebook, görünüşe bakılırsa eleştirilere kulaklarını tıkayarak Snapchat’i kopyalamaya devam ediyor.

 Polonya ve İrlanda’da test edilmeye başlanan yeni özellik ile aynı Instagram Hikayeler’de olduğu gibi Facebook üzerinde de 24 saat sonra otomatik şekilde silinen video ve fotoğraf paylaşımları yapabilmek mümkün hale geliyor. Üstelik uygulama içerisinde birbirinden renkli ve eğlenceli filtreler de kullanılabiliyor.
Yine Instagram’daki gibi ana akış ekranına eklenen bölümde listelenecek hikayelere mesaj yoluyla cevap verebiliyorsunuz. Ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmeyen yenilikle Snapchat’in elindeki genç kullanıcı kitlesini kendi saflarına çekmek isteyen Facebook, bir türlü satın alamadığı uygulamadan “esinlenerek” yoluna devam ediyor. Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce canlı yayın özelliğini hayata geçiren Instagram da böylelikle resmen Periscope’a da rakip olmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER