HABER.ORG ..::.. Haberin Merkezi

Acemi kasaplar bu bayramda yine iş başında

Her yıl olduğu gibi bu kurban bayramının ilk gününde de, kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan acemi kasaplar hastanelere akın etti.

Acemi kasaplar bu bayramda yine iş başında
Bu haber 12 Eylül 2016 - 15:45 'de eklendi ve 612 kez görüntülendi.

Bu kurban bayramında da haber ajanlarına önceki bayramlarda görmeye alışık olduğumuz acemi kasapların fotoğrafları yağdı. Türkiye’nin dörtbir yanından yüzlere benzer fotoğraf servis edildi… Kimi elinden, kimi ayağından kimi ise başından yaralandı. Kesim sırasında bıçakla kendini yaralayan vatandaşlar hastanelerin acil servislerinde tedavi altına alındı.

İşte o karelerden bazıları;

Eskişehir, Kütahya ve Bilecik’te çok sayıda kişi kurbanlık keserken kendi kendilerini yaraladı. Eskişehir’de 123, Kütahya’da 112 ve Bilecik’te de 76 kişi kurban kesimi sırasında yaralandı.

FOTO: DHA

Elazığ'da acemi kasaplar kurban kesimi sırasında hastanelik oldu. Kurban kesimi sırasında şuana kadar yaralanan 57 kişi, kentteki çeşitli hastanelere başvurdu.

FOTO: İHA / Elazığ

Konya‘da 70, Aksaray’da 40, Karaman 30 kişi kurban keserken çeşitli yerlerinden yaralandı hastanelerin acil servisine başvurdu.

FOTO: DHA / Konya

Erzurum‘da Kurban Bayramı’nın birinci günü yine istenmeyen görüntüler yaşandı. Kaçan kurbanlıklar Büyükşehir Belediyesi’nce oluşturulan ‘Kurban yakalama timi’ tarafından uyuşturucu iğne atan tüfeklerle etkisiz hale getirildi. Erzurum’da 40 yaşındaki Ali Suvarıcı, kurban keserken kalp krizi geçirip öldü, hastanelerin acil servisleri de kesim sırasında yaralanan acemi kasaplarla doldu taştı.

FOTO: DHA / Erzurum

Tokat‘ta kurban keserken elleri ve ayaklarını kesen vatandaşlar, Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne başvurdu. İl genelinde yaklaşık 50 kişinin hastaneye başvurduğu öğrenildi.

FOTO: DHA / Tokat

Kayseri‘de kurbanlıkları keserken yaralanan 30 kişi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

FOTO: DHA / Kayseri

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da hastaneler acemi kasaplarla doldu taştı. Arkadaşının bıçak darbesiyle yaralanan vatandaş ise, “Arkadaşım kurbanda kan akıtalım deyip bana bir kesik attı. Durumumuz bu” diyerek acemiliğini esprili bir şekilde anlattı.

FOTO: İHA / Kocaeli

Erzincan'da, kurbanlık hayvanı kesmek isteyen acemi kasaplar hastaneye koştu. Saat 10.00'a kadar kent merkezindeki kamu ve özel hastanelerine 30'a yakın yaralının geldiği öğrenildi.

FOTO: İHA / Erzincan

Şanlıurfa'da Kurban Bayramı'nın ilk gününde yaklaşık 100 acemi kasap hastanelik oldu. Hastane çıkışında ecemi kasaplar kendi haline güldü.

FOTO: İHA / Şanlıurfa

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde her yıl olduğu gibi bu kurban bayramında da hastaneler acemi kasaplarla doldu taştı. Kurban keserken çeşitli yerlerinden yaralanan vatandaşlar soluğu hastanelerin acil servisinde aldı.

FOTO: İHA / Kocaeli-Gebze

Sivas‘ta Kurban Bayramı alışıldık görüntülere sahne oldu…

FOTO: DHA / Sivas

Antalya‘da Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban keserken çeşitli yerlerinden yaralanan acemi kasaplar hastanelere akın etti. Çeşitli yerlerinden yaralanan yaklaşık 80 civarında kişinin il merkezindeki hastanelerde tedavileri yapıldı.

FOTO: İHA / Antalya

Adana’da Kurban Bayramı’nın ilk günü kurban kesmek isterken kendine zarar veren acemi kasaplar hastanelerin acil servisine akın etti. Saat 10.00'a kadar kent merkezindeki kamu ve özel hastanelerine 50'ye yakın yaralının geldiği öğrenildi.

FOTO: İHA / Adana

Adana 

Kaynak: Sözcü Gazetesi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER